Město Hrádek
MěstoHrádek

Co je to Czech POINT

Veškeré informace můžete získat na adrese http://www.czechpoint.cz

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT.

Aby bylo možné na kontaktním místě veřejné správy (Czech POINT) úspěšně získat výpis nebo učinit podání, je zapotřebí s sebou přinést obvykle tyto podklady:

• Doklad totožnosti
  • Plná moc (v případě zmocněnce)
  • Rodný list dítěte či soudní rozhodnutí (v případě zákonného zástupce)
  • Doklad o oprávnění zastupovat danou organizaci (v případě statutárního orgánu právnické osoby, vedoucího orgánu veřejné moci apod.)
  • Peníze (na uhrazení poplatku za provedený úkon)
  • Dokument ke konverzi (v případě konverze dokumentů; listinný či elektronický uložený na CD/DVD či v Úschovně)

Některé agendy nevyžadují ověření totožnosti žadatele, a pak není vyžadován doklad totožnosti, plná moc, doklad o zastupování, ani doklad o oprávnění zastupovat danou organizaci.

Výše poplatku závisí na konkrétní agendě.

Služby Czech POINT pro veřejnost lze obecně rozdělit do těchto kategorií:

• výpisy z informačních systémů veřejné správy – např. výpis z Rejstříku trestů nebo Katastru nemovitostí
  • podání vůči státní správě – např. ohlášení živnosti do registru živnostenského podnikání
  • základní registry – např. výpisy ze základních registrů, nebo podání žádosti o změnu údajů
  • datové schránky – např. žádost o zřízení datové schránky, žádost o zneplatnění přístupových údajů a vydání nových, atd.
  • konverze na žádost a související služby – Úschovna a Centrální úložiště ověřovacích doložek
  • zprostředkovaná identifikace osoby

Ověřené výstupy z CZECH POINTu  můžete získat na oddělení Matriky a evidence obyvatel na našem úřadě.

Úřední doba

• Pondělí: 8:00 - 11:00, 12:00 - 17:00